Aktuality 

Italská barokní hudba arcibiskupské rezidence
23. 4. 2017   19:30 Praha, Evangelický chrám u Salvátora
Účinkuje: účinkuje: orchestr Musica Florea, sbor Collegium Floreum a sólisté.
Dirigent: Marek Štryncl

Nový projekt, který představí v dubnu orchestr Musica Florea, nezklame milovníky barokní hudby. Pod vedením Marka Štryncla se hudebníci opět ponořili do studia archivních materiálů, aby seznámili publikum s raritními skladbami, které skrývají české archivy. V podání souboru Musica Florea ožívají rozverná a zpěvná díla plná ornamentiky a barevného zvuku, která vždy překvapí svou živostí a moderností.

H. I. F. Biber, J. J. Ritler, P. Germani, A. Bertali ad.

Hudební archiv Kroměřížského zámku je rozsáhlou a svým významem ojedinělou sbírkou hudebnin různých druhů. V archivu jsou uložena i díla skladatelů 18. století, která nejsou jinde dochována. Vedle H. I. F. Bibera a J. J. Ritlera to jsou i takzvaní „Italové v Kroměříži“ (například P. Germani nebo A. Bertali).

Vstupenky v ceně 300,- / 150,- Kč (základní / snížené vstupné) na místě koncertu.

 

 

Musica Florea je na Spotify. Sledujte nás ;-)

 

Nová CD:

A. Dvořák: Symfonie č. 2 B dur

 

CD Antonín Dvořák: Symfonie č. 2 vyjde už 10. ledna 2017! Děkujeme všem přispěvatelům na Hithitu, odměny budou již brzy u vás. Aktuality ohledně vydání CD sledujte zde.

 

 


CZ Jan ZachJan Zach: Requiem solemne / Nešpory

 

Musica Florea vydává další CD u Supraphonu: od 21. října se můžete ponořit do barokní hudby 18. století, do unikátního díla Jana Zacha. Requiem solemne c-moll bylo populární ještě v éře romantismu, a k této stálici jsme přidali ještě Mariánské nešpory. Hrou v dobovém stylu a na příslušné nástroje navozujeme zvuk, který nikoho nenechá chladným. CD k zakoupení ZDE.