Slavíme 30 let od založení souboru

V letošním roce nás čeká velké výročí, souboru Musica Florea je už neuvěřitelných 30 let. Oslavíme to taktéž výročním (už dvacátým) festivalovým cyklem Musica Florea Bohemia.

Ročník 2022 sestává ze sedmi celovečerních koncertních programů, operních a baletních představení. Ty zahrnují jak produkce realizované v unikátním převozném barokním divadle Florea Theatrum, tak i projekty symfonické hudby na původní romantické nástroje.

Mezi premiéry projektů tohoto ročníku bude patřit takřka po několika staletích novodobé scénické provedení opery Jiřího Antonína Bendy Vesnický trh. Dále nedávno objevená díla „bizarního“ moravskoslezského rodáka Antona Zimmermanna či anonymní kantáty dedikované rodině Hartigů z druhé poloviny 18. století. Ani v tomto ročníku nebudou chybět „Hudební experimenty“ 17. a 18. století, které neopakovatelným způsobem přiblíží „improvizační mentalitu“ dobových hudebníků a skladatelů, kterým smysl pro „experiment“ rozhodně nechyběl, jak nám dokládají různé dobové učebnice ornamentiky určené jak pro instrumentalisty tak i zpěváky. Kromě zaměření se na dobovou zvukovou estetiku přirozeného lesního rohu či hammerklavíru se v symfonických romantických projektech Musica Florea zaměří na 7. symfonii Antonína Dvořáka.